Başkası tarafından düşünülmüş ve hizmette kullanılan markaya sahip çıkmak ahlak dışı bir harekettir. Marka olmak özgünlük gerektirir. Bir işletmenin temelini oluşturan marka, yasal olmalı ve hakları saklanmalı. Orijinalliği ve özgünlüğü ile göze çarpan marka tescillendikten sonra güven kazanır ve işletmeye büyük avantajlar sağlar. Tescillenen marka emeğinize sahip çıktığı gibi sizin de fikir hırsızlığı yapmanızın önüne geçer. Malatya Marka Tescili olarak İnka Patent altında uzman ekibimiz ve bilgi birikimimiz ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için buradayız.

Malatya Marka Tescil ve Patent Tescil Nedir?

Bir işletmeyi diğer işletmeden ayıran isim, logo, işaret, sembol vb. ayırıcılar ürün ya da hizmeti markaya dönüştürür. Büyümekte olan ya da gelişme aşamasındaki markanız için oluşturduğunuz özgün fikirlerinizi tescilleyerek üçüncü şahıslara karşı koruyabilirsiniz. Mutlaka marka tescili ve patent tescili yaptırmalısınız. Fikrinizin çalınması ya da mağdur kalacağınız bir taciz durumunda sahip olduğunuz yasal haklarınızı kullanarak markanızı koruma altına alabilirsiniz.

Malatya Marka Tescili Ücretleri Nedir?

Tescil fiyatları Türk Patent ve Marka kurumu tarafından belirlenir ve her yıl güncellenir. Yapılan işlemler resmi olup yapılması zorunludur. Tescil ettirmek istediğiniz marka için ücretler işlem başı alınmaktadır. Hizmet durumuna göre fiyatlar artış gösterir. Rekabet alanı fazla olan hizmetlerde maliyet oranı fazladır. Rekabet alanı az ise maliyeti düşüktür. İşlem sonunda tescil belgesini almak için harç ücreti yatırmanız gerekir. Yatırmadınız takdirde tescillemek için yaptırdığınız işlemler iptal olur ve ödediğiniz ücretin iadesi olmaz. İşlemleri sıkı takip ederek ve harç ücretini yatırarak markanızın yasal haklarını koruyabilirsiniz.

Malatya Marka Tescil Nasıl Alınır?

Marka tescili sizi diğer markalardan ayıran bir işlemdir ve rakiplerinize karşı size büyük avantajlar sunar. Peki bu avantajlara sahip olmak için neler yapmalıyız? Yapılacak olan işlemler uzun süreli ve zor gibi görünse de markanıza atacağınız sağlam temel ile çok güzel işler başarabileceksiniz. Markanızın benzersiz olduğu belirlendikten sonra gerekli olan belgelerle Türk Paten Enstitüsüne giriş yapılır. Yasal olan markanız uzman incelemesinden geçer ve olumlu ya da olumsuz bir durum olmaması durumunda her ay Türk Patent Enstitüsün tarafından korunur.

Malatya Marka Tescili İçin Hangi Firmadan Destek Almak Gerekir?

Malatya Marka Tescil ve Malatya Patent Tescil olarak İnka Patent’i tercih ediyor. Markalaşmanın zirvede olduğu ve bi o kadar da zorlaştığı şu dönemde ortaya çıkan emek hırsızlığı, üçüncü kişilerin vermeye çalıştıkları zarardan markamızı korumaya çalışıyoruz. İnka Patent olarak emeğinize gözümüz gibi bakıyor ve gelecek olan zarara karşı markanızı koruyoruz. Yasal haklarını sakladığımız markanızın büyümesinde ve gelişmesinde olumsuz durumları ortadan kaldırıyoruz. Uzman kadromuz ve bilgi birikimimiz ile sizlere güven ve en iyi hizmeti sunmak için buradayız. Merak ettikleriniz ve daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Malatya Endüstriyel Tasarım Nedir?

Markanızı marka yapan değerlerin size ait, özgün ve orijinal olduğunu düşünüyorsanız Endüstriyel Tasarım Tescili ile izniniz olmadan kullanılmasına ve fikrinizin çalınmasına engel olabilirsiniz. Yaptırdığınız tasarım tescilini marka tescilinde olduğu gibi lisans verebilir ve satışa sunabilirsiniz.

Malatya Patent Tescili Nedir?

Daha önce düşünülmemiş ve denenmemişi bulan kişiye verilen belgedir. Yapılacak olan patent tescil sayesinde, taklit edilmesi ve çalınması gibi durumlarda hukuki haklara sahip olur.

Faydalı Model Belgesi nedir?

Faydalı model belgesi, sanayiye uygulanabilen ve daha önce denenmemişi ve düşünülmemişi bulan kişilere koruma sağlayan yeni bir sistemdir. Süresi 10 yıldır. Faydalı Model Belgesi başvuru sahibinin bildirmesine bağlı olarak verilen ve yasal araştırmaların yapılmasına ihtiyaç bırakmayan bir belgedir.

Malatya Patent Tescil yaptırdığınız takdirde markanızı satma, kullanma, pazarlama, dağıtma, gibi hakların sadece üreticiye ait olduğunu gösteren belgeyi almanıza yardımcı oluyor.

Malatya Marka Tescil ve Malatya Patent Tescil ile ilgili merak ettiklerinizi sormak ve daha fazla bilgi almak için ofis yetkililerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.